Create your blog and photo album with postbit
Create your blog and photo album

Create new post

Content:

Upload a picture:
Tags (keywords separated by comma)

Save Cancel
Maribel Drennen jonnamaria6623:   Followers: 0 ; Following: 0

zwrot podatku vat z niemiec


Kilka pytań a także podpowiedzi na temat grup podatkowych u naszych zachodnich sąsiadów -.


W związku z tym, że dużo kobiet zadaje pytania na temat klasę podatkową w konfiguracji, jak jedno spośród współmałżonków żyje w Polsce, zarządziliśmy aby spłodzić o tym zwięzłą poradę. Wygląda owo mniej więcej tak: Jeżeli sumaryczne dochody w choć 90 % podlegają niemieckiemu podatkowi dochodowemu, toteż występuje zdolność dostania 3 klasy podatkowej w Niemczech. Gdyby przychody jakiegoś z małżonków nie naruszają sumy 16.708 euro rocznie, to szansa uzyskania 3 grupy podatkowej jest odgórna, choćby gdyby niemieckiemu podatkowi dochodowemu podlega trochę mniej niżeli 90 proc. łącznych przychodów. Przemiany można sprawić w urzędzie skarbowym za pomocą nieformalnego wniosku. Partner Familienkasse Kindergeld pracujący w Niemczech, wymaga przystąpić do rozliczenia podatkowego prowadzonego w Niemczech. zaświadczenie o dochodach drugiego z współmałżonków, jakie pozostaje oraz wykonuje pracę w Polsce. Gdyby wyjazd do naszych zachodnich sąsiadów nastąpił na przykład w maju 2015, zatem do rozliczenia za ten rok będzie należeć dołożyć oraz zaświadczenie o dochodach nabytych w Polsce.
Czy rozliczać się wspólnie z partnerem żyjącym w Naszym kraju, bądź lepiej pojedynczo?

Skoro zarabiaasz w Niemczech, i partner w Polsce, toż pojawia się dochodzenie, czy stosownie jest się rozliczyć jednogłośnie w Niemczech, czy lepiej oddzielnie. Teraz, jeżeli małżonek zamieszkujący w Naszym kraju osiąga mniej, toż warto dokonać całościowego rozliczenia podatkowego w Niemczech. W rzeczonym sensie należy dołączyć zaświadczenie o wpływach męża w Naszym kraju. Wielką właściwością owego posunięcia jest szansa przeprowadzenia odliczeń z tytułu „rozłąki z rodziną". W ramach rzeczonego odliczenia można na przykład przepisać wydatki transportu do Polski (1x w mies.), co w granicy roku stanowi sporą sumę.


Jak odnaleźć taniego doradcę podatkowego w Niemczech?

W Niemczech funkcjonują tak zwane Lohnsteuerhilfeverein, czyli stowarzyszenia wspomagające w sytuacjach połączonych z podatkiem od wypłaty np. w dokonywaniu corocznego rozliczenia podatkowego. Wszystko to funkcjonuje na wartościach uczestnictwa, w ramach jakiego uiszcza się dwunastomiesięczną opłatę. Wysokość składki jest zależna względem wielkości dochodów. Wolno ją określić na witrynie wybranego towarzystwa. Orientacyjna składka w konsorcjum „Steuerring": przy dochodach 32.400 euro brutto rocznie wielkość opłaty wynosi ponoć około 211 euro rocznie.

Post by Maribel Drennen (2016-01-21 09:41)

Tags:

Familienkasse Kindergeld

Post your comment:

Name: Email: Site:


| Explore users | New posts | Create your blog | Create your photo album |
| About Postbit | Our blog | Terms of use | Contact Postbit |


Copyright © 2018 - postbit.com